еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Фондот за здравствено осигурување вработува седум лица, плата до 32.825 денари

Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 7 јавни службеници во Фондот за здравствено осигурување на Македонија.

Се бараат кандидати за  работните места: советник на директорот, раководител на одделение за договори со здравствени установи, координатор на лекарска комисија во Гостивар, соработник за пресметување надоместок за боледување, стручен соработник за права од здравствено осигурување, раководител на подрачна служба Велес и раководител на подрачна служба Кавадарци.

Платата во зависност од работното место се движи од 19.461 до 32.825 денари.

Повеќе детали ТУКА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Доминација на државните институции во огласите за вработување

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Млекара Здравје ќе го освојува ЕУ пазарот со добивањето на престижниот IFS стандард за безбедно производство

Никола Осило

Смени во менаџментот на Скопски пазар

Редакција

Вонредно обраќање на Иванов: Не се разговарало за воена состојба, прашање е кој сакал да го злоупотреби Кабинетот на претседателот

Никола Осило