еМагазин
Image default
ЧИСТА ОКОЛИНА

(Фото) Црн облак се надвисна врз Скопје – градот кандидат за зелена престолнина

Црн облак од чад вечерва се појави над Скопје на денот кога јавноста беше запознаена со кандидатурата за најзелен град.

Изворот на чадот е непознат, но може да се забележи од сите делови на градот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Твитер „удри“ по Шилегов: „Скопје не може за град да се кандидира, не пак за зелен“

Шилегов не престанува да не засмејува, Скопје еден од најзагадените градови во Европа кандидат за најзелен европски град

Европската комисија ја прифати кандидатурата на Град Скопје за „Европска зелена претстолнина 2021“

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Го сакам Водно“: Дали Македонија оди кон ЕУ, зависи и од односот кон Водно

Редакција

Шилегов пишман: Нов концесионер на „Дрисла“ по претседателските избори

Никола Осило

Необележана депонија со 8.000 тони канцероген линдан од ОХИС ја труе околината на Драчево

Редакција