еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Иванов на прием кај Трамп

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, со сопругата Маја Иванова, присуствуваше на свечениот прием организиран од претседателот на САД, Доналд Трамп за учесниците на 73. Генерално Собрание на ОН.

Иванов утре ќе се обрати пред Генералното Собрание на ОН, а е предвидено да оствари средба и со Генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш.

Фото: Кабинет на претседателот

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Американскиот секретар за одбрана, Матис: Русија финансира проруски групи заради поткопување на референдумот во Македонија

Редакција

Силјановска-Давкова со порака до Река: Искрено жалам што не влезе во втор круг

Редакција

Мицкоски: Крвави ти се рацете Заев, денес се Миле и Спиро, утре може да биде било кој

Редакција