еМагазин
Image default
Ретро ТОП СТОРИИ

(Фото) Како Пецко пред шест години ги предвиде случувањата во ВМРО-ДПМНЕ денес

Познатиот македонски карикатурист, сатиричар, режисер Дарко Марковиќ, автор на популарниот стрип Пецко, уште во 2012 година, предвидел што ќе се случува во ВМРО-ДПМНЕ, во однос на најновите случувања во партијата, односно исклучувањето на членовите.

Пецко беше актуелен во времето на „Дневник“ и беше детектор и исмејувач на актуелните политички случувања во државата.

Марковиќ почина во 2016 година, но неговите дела се безвремени.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ќе простат ли граѓаните евентуална амнестија за Мијалков, Груевски и останатите?

(Фото) Кој дојде на прославата на ВМРО-ДПМНЕ во МНТ?

Историја на расколи: Ќе се родат ли нови партии со предзнакот ВМРО?

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ЗК Пелагонија: Стопанска банка Скопје наплати 2 милиони евра недоспеани кредити и им зема 10 плати на работниците

Редакција

Република Северна Македонија излезе во Службен весник

Редакција

„Северна, Владанка и правна држава„: Твитер за условната казна на Авировиќ за „Труст„

Редакција