еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) Мартин Вучиќ: Полна сала за Танец во Мелбурн, полно срце

После сите перипетии и закани за бојкот на Танец од страна на нашите иселеници во Австралија, нашиот национален ансамбал за народни игри и ора сепак ја наполни салата Recital Centar во Мелбурн.

„Поглед од височините во Recital Centre во Melbourne… Полна сала, полно срце… Емотивен концерт проследен со овации… Браво уметници, браво Танец!!!“, напиша директорот Мартин Вучиќ на неговиот фејсбук-профил.

фото: Фејсбук/Мартин Вучиќ

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мартин Вучиќ за СБС на македонски јазик: Во тек е иницијатива за преименување на Танец

Негативна кампања и опструкција на закажаните концерти: Македонците во Австралија го бојкотираат Танец

Мартин Вучиќ за СБС на македонски јазик во Австралија: Кого бојкотираат Македонците, самите себе?

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кој каде се враќа: Лиле Стефанова во Обвинителството во Радовиш, Фатиме Фетаи и Ленче Ристоска во скопското

Редакција

(Галерија) Светот го има Холивуд, а ние Глувовуд на Скопска Црна Гора

Редакција

(ВИДЕО) Нашиот Џамбо Агушев правеше музика за филм на режисерот на „Паразит“, кој собра 4 Оскари

Редакција