еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Министерот Венко Филипче се „врати“ во сала: Успешно оперирана 29-годишна пациентка

Министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил објави фотографии од учеството во оперативен зафат врз 29-годишна пациентка.

„Повторно во сала на операција. Утрово со колегите на Неврохирургија извршивме успешна операција кај дваесет и деветгодишна пациентка. Поради проблем со кичмата и неможноста од движење на ногата, неопходна и беше итна интервенција. По операцијата таа е во добра состојба и закрепнува“, напиша Филипче.

Фото: Фејсбук/Филипче

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) МВР во Скопје откри лабараторија за марихуана, уапсени 4 лица

Редакција

Кои се симптомите на арктурус, новиот сој на коронавирус кој е регистриран и во регионов

Редакција

Незамисливо е Камчев кој „наводно“ дал 1,5 милиони евра да нема статус на оштетено лице, вели обраната на Боки 13

Редакција