еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

Фото на денот: Срна се прошета на првиот снег во Националниот парк Пелистер

„Прошетка на првиот снег во НП Пелистер“ е насловот на фотографијата објавена на фејсбук-профилот на Националниот парк Пелистер, а снимена со камерите поставени од НВО „ЦеПроСард“ од проект финансиран од ЕУ и спроведуван преку УНДП.

Станува збор за грант доделен за активности во НП Пелистер.

Фото: Фејсбук/Национален парк Пелистер

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) „Зимска идила“ во Македонија: Снег во Зрзе, Шапка, Крушево…

(Фото) Галичник обвиен во снежна покривка

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Снимката на која Боки 13 зема пари од Камчев го обиколи регионов

Редакција

Со автомобил удрил во старица и побегнал

Никола Осило

(Видео) Ми фали Груевски како глумец: Дац и Митевски во „Еден на Еден“ кај Жаре

Редакција