еМагазин
Image default
Балкан ТОП СТОРИИ

(Фото) „Не лажете со години“: Село во БиХ им забрани на политичарите да агитираат во него за престојните избори

Пред општите избори во БиХ, селото Подгора ги предупреди сите кандидати на сите партии да не доаѓаат таму.

„Не лажете со години. Ниту една партија не е добродојдена во Подгора“, пишува на голем транспарент што се наоѓа на сретсело. На задната страна од транспарентот, за оние кои се тврдоглави е напишана порака: Дали прочитавте? На луѓето им е доста“.

Дел од партиските активисти помислиле дека жителите на селото не мислат сериозно, но нивните плакати биле искинати.

Подгора има 700 жители и малку е веројатно дека на изборите в недела ќе излезат да гласаат.

Помалку од 20 отсто граѓани имаат доверба во политичарите во државата, се наведува во анкета на Здружението на новинари на БиХ.

МИА/Фото: N1

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Каков крај за бате Саше Мијалков: ВМРО-ДПМНЕ се збогува со началникот

Никола Осило

(ВИДЕО) Не чувствува вина: Јанева била повикана како сведок за “Рекет“

Редакција

Ќе се согласат ли ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ со промена на изборниот модел во пресрет на изборите?

Никола Осило