еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

(Фото) Ресторан со пратечки содржини „никнува“ кај познатиот видиковец на Козјак

Граѓани на социјалните мрежи постираа фотографии од кои може да се види дека на видиковецот кај езерото Козјак, едно од најубавите излетнички места во околината на Скопје ќе се гради ресторан со придружни содржини.

Граѓаните изразуваат незадоволство, бидејќи сметаат дека на овој начин ќе се уништи овој се уште неизвалкан дел од околината на главниот град.

Фото: Фејсбук/Дадо Тапсанов

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Водовод Битола“ купи товарно возило од „Аутомобиле СК“ за 37.000 евра

Никола Осило

УЈП распродава автомобили по багателни цени за да наплати данок

Никола Осило

„Тајните на Преспа“, „Во стапицата на Преспа“: Договорот за името осамна во грчките медиуми, 66% од Грците велат OXI

Редакција