еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

(Фото) Се распродава возниот парк на „Трикотажа Пелистер“

На јавно надавање се распродаваат три возила на Трикотажа Пелистер АД во стечај. Се нуди автомобил „Тојота Авенсис” од 2003 година со проценета вредност износ од 162.360 денари.

Прагот на наддавање изнесува 5.000 денари.

Комбе „Форд Транзит“ од 2005 година со проценета вредност од 98.400 денари
Прагот на наддавање изнесува 3.000 денари.

„Пежо Партнер“ од 2008 година со проценета вредност износ од 104.550 денари.
Прагот на наддавање изнесува 5.000 денари.

Право на учество на продажба имаат учесниците кои најкасно до 30.08.2018 година ќе уплатат 10% од проценетата вредност на имотот на сметката на должникот 530-0401020559-11 во Охридска банка а.д.Битола,со назнака депозит за учество на јавна продажба.

Електронската продажба со јавно наддавање без утврдена почетна цена ќе се одржи на 03.09.2018 година со почеток во 13,00 часот и трае триесет минути.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Убава вест: Поголема бројка на оздравени пациенти од заболени од корона вирусот

Редакција

Мукаетов за InStore: Само во изминативе 5 години инвестиравме 104,1 милиони евра во земјите во регионот

Редакција

Пендаровски за картата на Каракачанов со Санстефанска Бугарија: Отворено кршење на Договорот за добросодество

Редакција