еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Семејна новогодишна честитка и од Милошоски

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски традиционално Новата година ја честита со семејна фотографија. Така е и годинава.

“Беше тешка година, но ти благодариме Дедо Боже и за 2020та, годината кога среде пандемија ни се роди синчето Филип, кога Михаела и Дариа за првпат тргнаа во градинка, Давид осмоодделенец за првпат онлајн, а Илина за првпат не е најмалечка …, а и ние покрај нив доживеавме многу насмевки, воздишки, но имаше и непроспиени ноќи.

На сите Ви пожелуваме Среќна Нова Година, со многу здравје и подобри вести!“, напиша тој на Фејсбук.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Традиционална честитка од Влатко Ѓорчев за Нова година со фотографија од семејството

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Поради пожарот затворена „Богородица“, возилата се пренасочуваат на граничниот премин „Дојран“

Редакција

Можно намалување на сегашните, поскапени цени на струјата во април следната година, вели Бислимоски

Редакција

Никола Димитров: Пендаровски греши во клучен историски момент!

Редакција