еМагазин

Tag : милошоски

Македонија ТОП СТОРИИ

(Аудио) Нова „бомба“: Милошоски и Јанкулоска договараат да се преврти камион со песок за да се блокират гласачи Албанци

Редакција
Корисникот под псевдонимот “Обнова на режимот„ на Јутјуб објави нова нелегално снимена аудио снимка, на која се слушаат гласовите на поранешниот пратеник на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио...
Македонија ТОП СТОРИИ

Антонио Милошоски со покачена температура хоспитализиран на Инфективната клиника

Редакција
Поранешниот пратеник и министер за надворешни работи Антонио Милошоски е хоспитализиран поради покачена температура откако претходно беше во изолација поради контакт со мајка му, која...
Македонија

За ВМРО-ДПМНЕ, „бомбите“ за Милошоски се доказ дека Заев не ги предал сите материјали на СЈО

Редакција
За ВМРО-ДПМНЕ, „бомбите“ за нивниот сопартиец Антонио Милошоски се доказ дека лидерот на СДСМ, Зоран Заев не ги предал сите нелегално стекнати материјали на поранешното...
Македонија

Спасовски не ги слушнал „бомбите“ за Милошоски, се што имале во СДСМ предале на СЈО

Редакција
Техничкиот премиер Оливер Спасовски за новообјавените “бомби“ за поранешниот пратеник на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски, вели дека сите нелегално прислушувани материјали, СДСМ ги предал на Специјалното јавно...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Снимките на Јутјуб за Милошоски најава дека ќе се пукаат „бомби“ на сите страни

Редакција
Дека во Македонија навистина следи една од највалканите предизборни кампањи најавуваат аудио снимките за поранешниот пратеник на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски, објавени на Јутјуб. Милошоски вели...
Македонија ТОП СТОРИИ

Милошоски вели дека „бомбите“ се од времето на Мијалков, на Заев му порача дека ќе го отвори како пупка

Редакција
По објавувањето на петте аудио снимки на Јутјуб, на Фејсбук се огласи поранешниот пратеник на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски. „Почитувани новинари, вечерва беа објавени 5 од...
Македонија

Снимките кои Милошоски ги достави до Русковска дадени на вештачење

Редакција
Обвинителката Вилма Русковска во врска со снимките кои поранешниот пратеник од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски ги достави до неа, а за кои тои тврди дека се...
Македонија ТОП СТОРИИ

Заев: Снимките на Милошоски веројатно се од разговори со групата исклучени пратеници од ВМРО-ДПМНЕ

Редакција
Јас во објавените тонски снимки ја коментирам одлуката на Врховен суд за непостапување за предметите од Специјалното јавно обвинителство (СЈО) после јуни 2017 година, состојба...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Нова „бомба“ на Антонио Милошоски: „Заев договорал одлуки на Врховниот суд“

Редакција
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски денеска од партиското седиште објави нов аудио материјал, на кој како што вели, се слуша гласот на лидерот на СДСМ,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Заев потврди дека неговиот глас е на „аудио-бомбата“ на Милошоски

Редакција
Како партија сме отворени, транспарентни и одговорни кога станува збор за маркетингшкото претставување на нашите политики и успеси во медиумите. Ако видите дека сме помагале...