еМагазин
Image default
Ретро

(Фото) Старо Скопје пред земјотресот

Во чест на 55 годишнината од земјотресот во Скопје (26 јули 1963) фејсбук-страницата The City Knows се потсети на старо Скопје со селекција од 55 стари фотографии.

Скопје, град на велосипеди

Еврејско маало

Центарот на Скопје

Центарот на Скопје

Изградба на Ленинова и Партизанска

Плоштад „Маршал Тито“

Плоштад „Маршал Тито“ 1950 година

Народно Собрание

Стара Чаршија

Кино Вардар

Изградба на Жданец по земјотресот во 1964 година

Изградба на Пржино во 1964 година по земјотресот

Офицерски дом

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Спектакуларна прослава на Први Мај во 1960 година во Скопје

Никола Осило

(ВИДЕО) Како изгледаше прогласувањето на независност: Што порачаа Црвенковски, Андов, Ѕинго, Глигоров…

Редакција

(Видео) Дилемите остануваат: Како изгледаше акцијата на МВР во Диво насеље

Никола Осило