еМагазин
Image default
ТОП СТОРИИ Убава приказна

(Фото) Запознајте ги супер хероите од скопската Зоолошка градина

Зоолошка градина од ден на ден го менува својот лик, а забележително е што многу често има принови од животните што секако е знак дека тие се чувствуваат како дома. Голем придонес за ваквите позитивни промени има тимот што се грижи за животните.

По повод Светската национална недела на ЗОО негователи тие беа прогласени за супер херои на скопската Зоолошка градина.

„Ова се нашите супер херои. Тие се семејство на животните за кои се грижат. Понекогаш и по 24 часа ги чуваат како свои деца – на сонце, на дожд, на студ, на пеколни горештини. Тие им се и мајка и татко, пријатели, браќа, чувари, другари, доктори, чистачи, бејбиситери, хаус мајстори, градежници, готвачи па дури и обезбедување.

Луѓето кои ги сакаат животните се скапоценост. Да ги чествуваме и да се заблагодариме на нивната посветеност“, напишаа од Скопје ЗОО на нивната Фејсбук страница.

Фото: Фејсбук/Скопје ЗОО

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Марковски компани“ го доби тендерот на ЕСМ за машински интервенции во РЕК Битола вреден 287.000 евра

Никола Осило

Ако изгубат на изборите, Силјановска и Река ќе останат професори, Пендаровски ќе се повлече од политика

Редакција

Пендаровски повика на лидерска: Не е време за разочарување, туку за обединување

Редакција