еМагазин
Image default
ЖИВОТ

(Галерија) Тевдовски и Шилегов му дадоа поддршка на бугарскиот маратонец Георгиев кој ќе истрча 1.000 км

Министерот за финансии, Драган Тевдовски, градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов и атлетичари од Атлетската федерација го поддржаа ултра маратонецот Краси Георгиев кој денеска трчаше во Скопје, а ќе продолжи со трчање долж Коридорот 8.

Трасата е долга 1.000 километри и вклучува над 20 градови од Бугарија, Македонија и Албанија.

Целта е да се испрати порака за поврзаност на економиите и граѓаните на трите земји преку спортот.

Коридорот 8 ги поврзува Јадранското и Црното море, а поминува и низ нашата земја.

Фото: Фејсбук/Шилегов/Тевдовски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Заев со синот Душко возеше квадрицикл

Редакција

(Фото) Кој му правеше друштво на Заев на ифтарската вечера на Стопанската комора на Северо-западна Македонија

Редакција

(Фото) Николовски садеше во училишната градина на ООУ „Аврам Писевски“

Редакција