еМагазин

Tag : Драган Тевдовски

ЖИВОТ

Јовановиќ ја опиша разделбата на кабинетот со Тевдовски: Сите плачевме, пет минути му ракоплескавме

Редакција
Бранимир Јовановиќ, поранешниот советник на поранешниот министерот за финансии, Драган Тевдовски ја опиша разделбата на кабинетот со Тевдовски. „Се поздравивме денес. Прати маил до сите. Се
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Како имот пријавил поранешниот министер за финансии, Драган Тевдовски

Редакција
Драган Тевдовски и официјално повеќе не е министер за финансии, откако синоќа беше разрешен од страна на Собранието. Според најавите тој треба да му стане
ЖИВОТ

И Јована си заминува со Тевдовски од Министерството за финансии

Редакција
И Јована Аврамовска, позната на јавноста по тоа што беше дел од тимот на „Фчерашни новости“, а која по доаѓањето на министерската позиција во Министерството
Македонија ТОП СТОРИИ

Кои се тие функционери кои не ги фатила „метлата“, а местеле милионски тендери, за кои зборува поранешниот советник на Тевдовски, Јовановиќ?

Редакција
Професорот Драган Тевдовски повеќе нема да биде министер за финансии. На неговата фотелја извесен период ќе седне премиерот Зоран Заев. Тевдовски најверојатно ќе му стане
Македонија

Зеколи: Тевдовски навреме не разбра дека успешен министер кај нас мора да има свои гангстери, новинари, проститутки…

Редакција
Со свое мислење за најавената смена на министерот за финансии, Драган Тевдовски на Твитер се огласи и политичкиот аналитичар и коментатор Арсим Зеколи: Жалам Тевдовски
Македонија ТОП СТОРИИ

Бранимир Јовановиќ застана зад Тевдовски: Мислев дека „метлата“ требаше да ги фати оние кои местеа милионски тендери

Редакција
Економскиот аналитичар Бранимир Јовановиќ кој му беше поранешен советник на министерот за финансии во заминување, Драган Тевдовски, го соопшти својот став во врска со неговата смена.
ЖИВОТ

(Галерија) Тевдовски и Шилегов му дадоа поддршка на бугарскиот маратонец Георгиев кој ќе истрча 1.000 км

Редакција
Министерот за финансии, Драган Тевдовски, градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов и атлетичари од Атлетската федерација го поддржаа ултра маратонецот Краси Георгиев кој денеска трчаше во
Бизнис ТОП СТОРИИ

Бранимир Јовановиќ се повлекува, повеќе не е советник на Тевдовски

Редакција
Советникот на министерот Драган Тевдовски, Бранимир Јовановиќ објави дека по скоро две години, се повлекува од Министерството за финансии. „Одлукава ја донесов уште пред некое
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Тевдовски: Деновите поминати во „Корчагин“ се едни од најубавите во мојот живот

Редакција
Министерот за финансии, Драган Тевдовски по 22 години се врати во гимназијата „Раде Јовчевски-Корчагин“, каде што завршил средно образование. Тевдовски на сегашните „Корчагинци“ им одржа
БЕСПАРИЦА

Бесплатни банкарски сметки за ранливите категории на граѓани

Редакција
Бесплатни банкарски сметки за ранливите категории на граѓани е предвидено во работната верзија на Законот за платежни услуги и платни системи што го подготвува Министерството