еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Град Скопје ќе потроши 32.500 евра на ручеци и вечери во познати скопски ресторани

Град Скопје по распишаната јавна набавка на угостителски услуги склучи договори со рестораните Паркленд, Фотка-Скопје, Стара Куќа, Воденица-Мулино, Томче Софка, Фурна, Стејџ Продукција-МКЦ и Скопски Мерак.

Вредност на склучениот договор со вклучен ДДВ е 1.999.999 или околу 32.500 евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Се скараа кој го изградил автопатот Миладиновци-Штип како од џеб да ги дале парите

Никола Осило

288.377 Македонци летово биле во Грција

Редакција

Димитриос Раптис отповикан од позицијата член на Управниот одбор на Жито Лукс

Редакција