еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Град Скопје ќе потроши 6.000.000 денари на одржување на фонтани: „Комтек“ го доби тендерот

Град Скопје по распишаниот тендер за одржување на фонтани склучи договор со друштвото за маркетинг „Комтек“ ДОО увоз-извоз Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 6.000.000 денари.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Македонски Телеком ќе и изнајмува простор на ОТА за 5.000 евра месечно

Редакција

(Галерија) Турција е топ туристичка дестинација летово: Работливи, гостопримливи и љубезни

Силвана Жежова

Твитер „полуде“: „Најубаво ќе биде ДУИ да ги заштитиме во УНЕСКО, секако никој ништо не им може“

Никола Осило