еМагазин
Image default
БЕНЧМАРК ТОП СТОРИИ

Хан: Пристапните преговори ќе траат подолго од претходно

Европскиот комесар за проширување и соседска политика Јоханес Хан во интервју за австрискиот дневен весник „Тиролер тагесцајтунг“ изјави дека пристапните преговори во иднина ќе траат подолго од претходно.

– Квалитетот пред брзината, посочи Хан, додавајќи оти членството на Унгарија и на Романија „многу нешта покажале“.

Тој посочи дека ЕУ извлече поука од досегашните пристапни процеси.

– Процесите кои ги поттикнуваме на Западен Балкан би требало да добијат многу поголемо ниво неповратност кога станува збор за воспоставување на владеење на правото и борба против корупцијата, наведе Хан.

МИА/Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Вработените во ЈСП протестираат пред Владата за неисплатена плата

Редакција

Најголем дел од починатите од коронавирусот во Македонија се на возраст над 60 години

Редакција

Руско-украинската криза може да влијае на цената на струјата, вели Бектеши

Редакција