еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

Истекува рокот за пријавување: Кои канцеларии на УЈП ќе работат и денес?

Во врска со регистрацијата на граѓаните на системот е-ПДД и прием на барањата за регистрација канцелариите на Управата за јавни приходи во општините Аеродром, Ѓорче Петров, Гази Баба и Кисела Вода беа отворени заклучно со 28.12.2018 година (петок), со исклучок на Даночниот шалтер во општина Чаир каде што ќе се врши прием на барањата и на 31.12.2018 година, информира УЈП.

Останатите даночни канцеларии на Управата за јавни приходи се отворени за граѓаните на на 31-ти декември 2018 година (понеделник) од 07.30 до 16.30 часот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) Почина фронтменот на легендарните „Продиџи“

Никола Осило

Ни порача ли Макрон од Самитот на ЕУ, дека за Македонија нема датум ни во октомври?

Редакција

Кумановец со „Голф“ удрил во пешак, паркирано возило, метална ограда…

Никола Осило