еМагазин
Image default
Да помогнеме

Итно и е потребно лекување: Софи има 22 месеци и веќе е оперирана од високомалиген тумор

Софија Караманолева има само 22 месеци, а веќе е оперирана од високо малиген тумор неуроектодермален тумор на рбетниот мозок.Итно и е потребно лекување во Турција.

„Животот на Софи вреди повеќе од сумата која треба да се собере 28.000 евра. За Софија да продолжи со лекување и да му се радува на животот.“ се вели во апелот.

Донаторски сметки:

Денарска: 300-0310000039-29

Девизна IBAN-MK07300307064771533

SWIFT-KOBSMK2X

Комерцијална банка

Т-Мобиле 070 143 121

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Средствата никако да се соберат: И се заканува целосна паpaлиза на Лидија ако не донираме итно

Редакција

Донирај за остварување на еден долгогодишен сон, донирај за Неделка

Редакција

Да ги нахраниме гладните: Црвен Крст ќе собира донации на храна пред хотел „Мериот“

Редакција