еМагазин
Image default
Македонија

Катица Јанева се врати на работа во СЈО

Специјалната обвинителка Катица Јанева се врати на работа, потврдија денескa од Специјалното јавно обвинителство по барање на медиумите.

Таа се уште не добила покана да даде исказ во Обвинителството за случајот „Рекет“, иако нејзиниот глас се слуша во снимките кои ги објави италијанскиот весник „Ла верита“.

Инаку, Јанева во неколку писмени обраќања негираше нелегално работење и тврдеше дека нејзиното име е злоупотребено во случајот „Рекет“.

Според фотографиите објавени на социјалните мрежи, Јанева одморот го мина во соседна Грција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Јовески не открива дали и кога Катица Јанева ќе даде исказ за „Рекет“

Јанева по новите снимки на „Ла Верита“: Со Камчев преговарав да стане соработник-сведок за нова предистрага на СЈО

(Фото) Јанева ја масираат на плажа во Калитеа

(Видео) Пендаровски разочаран: Наместо брза и темелна истрага за „Рекет“, надлежните си отидоа на одмор

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицкоски од Брисел го смени ставот: Го поздравувам потпишувањето на протоколот за НАТО, ама Заев го направи на недостоинствен начин

Редакција

Собранието ја разреши Јанева

Редакција

Околу 200 првачиња не следат настава зашто се невакцинирани

Редакција