еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Кој се ќе се „спаси“ од СЈО: Собранието ги донесе по скратена постапка измените на Кривичниот Законик

Собранието на Република Македонија денеска без расправа со 64 гласа „за“ и еден „воздржан“ по скратена постапка ги донесе измените и дополнувањата на Кривичниот Законик.

Измените на Кривичниот Законик беа поднесени од пратениците Артан Груби, Снежана Калеска-Ванчева, Соња Мираковска, Лидија Тасевска и Весел Мемеди.

Опозицијата пред гласањето ја напушти седницата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ќе се спасат ли од затвор Канческа, Авировиќ, Кочан: На Комисија експресно поминаа измените на КЗ

Амнестија „кому иде“: Што да кажат затворените за кражба на ќебапчиња?

Твитер „прегреа“ за амнестијата и притворот: „Правна држава, жими ашимов“

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Пелистерка“ предложи соработник на Заев за член на Надзорен одбор на Стопанска банка Битола

Никола Осило

ДИК наместо да моли да казнува за предвремената кампања на Пендаровски и Силјановска

Никола Осило

Детален преглед: МОН ги објави списоците од кандидатите примени во студентските домови

Никола Осило