еМагазин
Image default
Локално

Кога ракометарите на Вардар ќе пристигнат на Плоштадот

Ракометарите на Вардар на Плоштадот ќе пристигнат во 19.45 минути, пишува на фејсбук-настанот „Во 19:45 Сите на Плоштад“.

Градот Скопје ќе обезбеди чартер лет за ракометарите да пристигнат порано од редовниот лет во 22 часот.

ЈСП Скопје пак ќе обезбеди два двокатни автобуси со кој заинтересираните бесплатно ќе бидат превезени до скопскиот аеродром за дочекот на ракометарите.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бесплатен превоз до скопскиот аеродром за пречек на ракометарите на Вардар

Градот Скопје обезбедува чартер лет и пречек за ракометарите на Вардар, како и награда од шест милиони денари

(ВИДЕО) За шампионот Вардар во Скопје во кафана се фрлаа и маси

Фото: EHF Champions League/Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кокаин откриен кај двајца струмичани

Никола Осило

Со „Форд фиеста“ прегазил старица од Скопје

Никола Осило

МВР: Нормализиран сообраќајот на граничниот премин Ново Село-Златарево

Редакција