еМагазин

Tag : пречек

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Како изгледаше пречекот на европскиот шампион Бесир Алили на плоштадот Скендербег

Редакција
Општина Чаир и боречкиот клуб „Лирија“ вчера на Плоштадот Скендербег организираа свечен пречек на европскиот шампион во борење за кадети, Бесир Алили. Алили се сретна...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Oпштина Чаир и БК “Лирија“ денеска организираат свечен пречек за европскиот шампион Бесир Алили

Редакција
Општина Чаир и боречкиот клуб „Лирија“ денеска организираат свечен пречек на европскиот шампион во борење за кадети, Бесир Алили. „Ве покануваме денес во 18 часот...
Локално ТОП СТОРИИ

(Галерија) Прослава со ракометарите на Плоштад: „Уааа“ за Град Скопје од граѓаните и „никогаш Северна само Македонија“ од навивачите

Редакција
Плоштадот и улиците низ центарот на Скопје синоќа беа преполни со граѓани кои дојдоа да ги пречекаат ракометарите на Вардар по освојувањето на втората европска...
Локално

Кога ракометарите на Вардар ќе пристигнат на Плоштадот

Редакција
Ракометарите на Вардар на Плоштадот ќе пристигнат во 19.45 минути, пишува на фејсбук-настанот „Во 19:45 Сите на Плоштад“. Градот Скопје ќе обезбеди чартер лет за...
Македонија

Апел од МВР: Да ги пречекаме ракометарите достоинствено без говор на омраза

Редакција
Од Министерството за внатрешни работи информираат дека ќе ги преземат сите неопходни мерки за обезбедување на јавниот ред и мир на пречекот на европските шампиони ракометниот...
Локално

Бесплатен превоз до скопскиот аеродром за пречек на ракометарите на Вардар

Редакција
ЈСП Скопје ќе обезбеди два двокатни автобуси за организираниот пречек на ракометарите на Вардар на меѓународниот аеродром Скопје. – Ги информираме заинтересираните граѓани кои немаат...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Ракометарите на Вардар наместо вечерва, ќе пристигнат попладне

Редакција
Навивачката група „Комити“ информираа дека ракометарите наместо вечерва во 22.30 часот со редовен лет, ќе пристигнат попладне со чартер лет. Точното време на пристигање е...
Македонија ТОП СТОРИИ

Зошто Димитров не го пречека Ципрас пред Влада

Редакција
Министерот за надворешни работи Никола Димитров, не беше помеѓу министрите пред Владата кои го пречекаа грчкиот премиер Алексис Ципрас, бидејќи е во Вашингтон изјавија од...
Македонија

(Фото) Заев си направи селфи со Ципрас пред Владата и министрите и новинарите во позадина

Редакција
Премиерот Зоран Заев го пречека грчкиот премиер Алексис Ципрас пред Владата, и откако го изнагушка и позираше пред другите присутни кои сликаа со телефони, и...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Галерија) Jaguar F-Pace ги пречека Мажите на годината за 2018

Редакција
Синоќа за прв пат се одржa настанот „Men of the year 2018“, на кој што беа доделени признанија и награди на најуспешните мажи во Македонија. Како официјален...