еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ

Ракометарите на Вардар наместо вечерва, ќе пристигнат попладне

Навивачката група „Комити“ информираа дека ракометарите наместо вечерва во 22.30 часот со редовен лет, ќе пристигнат попладне со чартер лет.

Точното време на пристигање е во 18.50, наместо како што беше најавено 16.15 часот.

Летот ќе го покрие Град Скопје во износ од приближно 40.000 евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Црни дамки од прославата за „Вардар“: Девојка изгорена од пиротехника, оштетено возило на МВР

Немили сцени од прославата за „Вардар“: Со бекатон плочки му го каменувале „Аудито“

(ВИДЕО) За шампионот Вардар во Скопје во кафана се фрлаа и маси

И Стинг стана вардарец, ЕХВ му се извини за одложувањето на концертот

Фото: EHF Champions League/Твитер

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Symphony пристигна: Погледнете ја канцеларијата во Скопје во која би сакале да работите

Никола Осило

Македонскиот планинар Стоицев успеа да ја искачи Аконкагва со оштетен вид, и стана втор во светот во тој подвиг

Редакција

Во Веро центар ќе се направи најголемата чоколадна торта во Македонија долга 4 метри

Редакција