еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Претседателот Стево Пендаровски вработува три посебни советници, плата до 50.000 денари

Кабинетот на претседателот Стево Пендаровски распиша оглас за вработување на три посебни советници на определено време.

Се бараат советници за прашања од областа на надворешната политика, за прашања од областа на одбраната и безбедноста и за прашања од областа на внатрешната политика.

Ангажманот вклучува 40 часа неделно работно време од понеделник до петок.

Како посебни услови за работа во Кабинетот се предвидуваат: работа за време на неделен одмор и работа за време на празници утврдени со закон, заради извршување итни и неодложни работи.

Паричниот износ на основната нето-плата изнесува од 30.000 денари до 50.000 денари.

Повеќе детали ТУКА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Детален преглед: Кој се биде дел од кабинетот на претседателот Пендаровски?

Цела листа: Кои советници на Заев земааат месечни надоместоци и по 1.200, 1.300 и 1.500 евра

„На премиерот му треба советник за советници“: Твитер реакции за тоа кој го советува Заев

Фото: Пендаровски/Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Постои опасност да побегне и да го повтори делото: Апелација одлучи Боки 13 да остане во притвор

Редакција

Одбиено барањето за изземање на судијата Милева, одбраната на Груевски побара изземање и за претседателката на судечкиот совет

Редакција

Канческа Милевска на суд: Нови рочишта за „Тендери“ и „Тарифа“

Редакција