еМагазин
Image default
Бизнис

Кои се членови на Одборот на директори на Хотели Метропол

Собранието на акционери на Хотели Метропол АД Охрид ги реизбра за членови на Одборот на директори Драган Наков, Сашо Наков, Филип Мишевски и Наташа Милева, неизвршен независен член, информираше компанијата преку Македонската берза.

На неизвршните членови на Одборот им следува месечен надоместок од 15 илјади денари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Колку акции во Хотели Метропол поседува Драган Наков?

Кои се најголемите акционери во Хотели Метропол

За плати, награди и надоместоци на менаџментот на Хотели Метропол лани исплатени 4.3 милиони денари

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„МојДДВ“: Колку дена по издавањето можe да се скенира фискалната сметка?“

Редакција

Авиокомпаниите задолжително ќе ги осигуруваат багажот и пратките

Редакција

Град Скопје вработува 25 лица, плата до 28.277 денари

Никола Осило