еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

За плати, награди и надоместоци на менаџментот на Хотели Метропол лани исплатени 4.3 милиони денари

Минатата година по основ на бруто плата за извршните директори, награди, надомест за членовите на Одборот на директори на Хотели Метропол АД Скопје им се исплатени 4.387 илјади денари, стои во годишниот извештај на компанијата, објавен преку Македонската берза.

Одборот на директори на компанијата е составен од пет члена, од кои двајца се извршни, а тројца неизвршни, од кои еден независен член.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кои се членови на Одборот на директори на Хотели Метропол

Колку акции во Хотели Метропол поседува Драган Наков?

Кои се најголемите акционери во Хотели Метропол

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) Героски го побара заканувачот во СДСМ, од партијата велат дека не е од нивното обезбедување

Редакција

Поради зголемен обем на работа: УЈП вработува десет лица, плата до 28.568 денари

Никола Осило

„Слаб одзив, вториот круг неизвесен“: Што коментираат странските медиуми за претседателските избори

Редакција