еМагазин
Image default
Бизнис

Кои се најголемите акционери во Хотели Метропол

Во годишниот извештај за минатата година, објавен преку Македонската берза, Хотели Метропол АД Охрид ја објави акционерската структура.

Фершпед АД Скопје поседува 760.753 акции и е доминатен сопственик.

Основната главнина на компанијата се состои од 5.175.000 евра или 100% акционерски капитал, кој одговара на 1.035.000 акции.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кои се членови на Одборот на директори на Хотели Метропол

Колку акции во Хотели Метропол поседува Драган Наков?

За плати, награди и надоместоци на менаџментот на Хотели Метропол лани исплатени 4.3 милиони денари

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

АХВ: Откриен ГМО во ориз во кочанско и во шницли и трошки од соја увезени од Србија

Редакција

Проектот за бакар „Иловица-Штука“ нема да користи цијанид и ќе донесе бенефит за македонската економија

Редакција

Сите детали: Како да платите патарина со смарт-картички, каде да ги купите и колку ќе чинат

Редакција