еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Крафтинг груп“ го доби тендерот на ЈП за одржување патишта за набавка на боја вреден 2,4 милиони евра

Јавното претпријатие за одржување и заштита на магистралните и регионалните патишта – Скопје по распишаниот тендер за набавка на боја за обележување на патишта, разредувач и перла во времетрење од 2 години склучи договор со друштвото за трговија и услуги „Крафтинг груп“ ДООЕЛ експорт-импорт Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 153.379.940 денари или околу 2,4 милиони евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Владата „крчка“ нов закон за сметководствени работи: Нови обврски за сметководителите

Редакција

Нов раст: 126 случаи на заболување меѓу здравствени работници

Редакција

„Жикол“ го доби милионскиот тендер на Министерството за транспорт за изградба на водоводи во повеќе населени места

Редакција