еМагазин

Tag : боја

Бизнис ТОП СТОРИИ

„Крафтинг груп“ го доби тендерот на ЈП за одржување патишта за набавка на боја вреден 2,4 милиони евра

Редакција
Јавното претпријатие за одржување и заштита на магистралните и регионалните патишта – Скопје по распишаниот тендер за набавка на боја за обележување на патишта, разредувач...
Локално

(Фото) Изживување врз куче во Прилеп: Го бојадисале и му напишале погрдни зборови

Редакција
„Помош на животните Прилеп“ на својот Фејсбук-профил објави фотографии од куче кое претрпело изживување. Некој во Прилеп го бојадисал кучето и напишал погрдни зборови на...
Македонија

Заев вели дека и тој платил казна за фрлање боја за време на Шарената револуција

Редакција
Премиерот Зоран Заев вели дека и тој платил казна за фрлање боја за време на Шарената револуција. “Претставници на извршната власт ќе го разгледаат прашањето со...