еМагазин
Image default
Бизнис

„Кристал 1923“ оствари добивка од 17,1 милиони денари за девет месеци

„Кристал 1923“ АД Велес за периодот  јануари – септември 2020 година оствари добивка во износ 17,1 милиони денари, што е подобрување на резултатот во однос на истиот период минатата година кога компанијата имала загуба од 12,5 милиони денари, покажува билансот на успех на компанијата објавен преку Македонската берза.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Бане комерц Трејд“ купи 9.385 акции од велешки „Кристал“

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Топ пет најголеми должници на новата Листа на должници на УЈП

Редакција

Пад на добивката на ТТК Банка за 28,3%

Редакција

За половина година 101 компанија од Македонската берза со вкупна добивка од 141 милиони евра

Редакција