еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

Кривична пријава за „Андон Ќосето“: Преку Фејсбук му се заканувал на премиерот Зоран Заев

Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика поднесе кривична пријава против Д.П.(33) од село Мокрино-струмичко поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело “загрозување на сигурноста“, информира МВР.

Пријавениот со употреба на корисничко име „Andon Koseto“ на социјалната мрежа Фејсбук споделил објава со чија содржина упатил закана кон премиерот на Р.Македонија и неговото семејство.

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Совозач нападнал полицаец кој вршел контрола на возилото

Никола Осило

Знаете ли што пишува во Рамковниот договор?

Редакција

Четворица млади со меѓусебна пресметка направиле хаос во автобус на ЈСП

Никола Осило