еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

Крвав крај на пресметка меѓу врсници: Малолетник убиен со нож во Лисиче

Седумнаесетгодишно момче го загуби животот откако по расправија која продолжила во физичка пресметка бил прободен со нож од негов врсник. Напаѓачот е пронајден и приведен во полициска станица.

Од полицијата информираат дека 35 минути по полноќ во СВР било пријавено дека на ул.„Февруарски поход“ во скопската населба Лисиче имало расправија меѓу неколку лица со А.Т (18), кој бил во друштво со К.Д (17), која продолжила и со физичка пресметка.

„Во еден момент А.Т. извадил нож и му нанел повреди на Н.Х.(17), кој со визоло на Итна медицинска помош бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување лекарска помош, каде што починал“, појаснија од МВР.

Полицијата го пронашла и привела А.Т. и работи на расчистување на случајот.

МИА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) Од магацин во скопски Бутел полицијата заплени 1.240 килограми марихуана

Редакција

Несекојдневен настан: И го одзел пиштолот откако го застрелала и отишол во болница

Редакција

Македонија одамна ги исполни условите за пристапување во ЕУ, порача германскиот министер за надворешни работи, Мас

Редакција