еМагазин
Image default
Балкан

Жителите на Албанија немаат мир, повторно земјотрес со јачина од 4,2 степени

Сеизмолошкиот институт на Црна Гора регистрирал земјотрес со јачина од 4,2 степени по Рихтер, а епицентарот се наоѓал на 18 километри јужно од Медова.

Земјотресот бил регистриран 15 минути по полноќ, а бил почувствуван и во Црна Гора.

Земјотрес од ваков тип може да предизвика само мала материјална штета во епицентралното подрачје.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Една година по потпишувањето: Како влијаеше Договорот од Преспа на политичката сцена во Грција

Редакција

Загина хрватски војник по самоубствен напад во Авганистан, уште двајца се повредени

Никола Осило

Почина Мира Марковиќ – железната дама на Србија

Никола Осило