еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

“Македонија извезува виско образовна сила, а увезува отпад“: Твитер реакции

Информацијата на Радио Слободна Европа, дека во Македонија во периодот од 2012 до 2014 година бил увезен (најмногу од Бугарија, над 7 милиони тони) над десет пати повеќе отпад од вкупната количина која граѓаните ја создаваат во текот на една година и неколкукратно повеќе од она што годишно го создава домашната индустрија во последните години, ги „запали“ социјалните мрежи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Се заборави дека обвинителството не најде проблем во „Дрисла“ и дека имаме 1.000 диви депонии

Еве дел од твитовите:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Шилегов: Легално во земјава не е внесен опасен отпад, но треба да се провери

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мадона го „прележела“ коронавирусот: Мислев дека имам грип

Редакција

Скопјанец не се самоизолирал и заразил повеќе лица со коронавирусот, заработи кривична

Редакција

Поради гените на Балканот има помалку починати од коронавирусот, тврдат белгиски научници

Редакција