еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Македонски шуми распиша тендер за набавка на теренски возила вреден 5,1 милиони денари

ЈП Македонски шуми п.о – Скопје распиша тендрр за набавка на четири теренски возила.

Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 5.114.000 денари, а главен критериум за доделување на договорот е најниската цена.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Три постреферендумски сценарија

Никола Осило

„Енерџи актив“ го доби тендерот на струмички „Комуналец“ за набавка на струја вреден 320.000 евра

Никола Осило

(Галерија) Новиот шопинг-мол во „Ист гејт“ ќе биде отворен во 2020 година: Ќе биде поголем од Сити мол и со многу нови брендови

Редакција