еМагазин
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Сектрон“ го доби тендерот на МВР за набавка на радио станици

Министерството за внатрешни работи на РМ по распишаниот тендер за набавка на радио станици и поврзана опрема за ТЕТРА телекомуникациски систем склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги „Сектрон“ ДООЕЛ Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 25.316.900 денари.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Макпетрол“: Пресметките докажуваат дека државата ќе плати повеќе од 1 милион евра за набавката на природен гас

Редакција

(ВО ЖИВО) Прес-конференција за убиството на Вања и Панче

Редакција

Како детето што постојано бара адреналин, Арафат Муареми, стана директор на Управата за финансиска полиција