еМагазин
Image default
Спорт ТОП СТОРИИ

Македонските ракометари со пораз од Австрија си заминуваат од Европското првенство

Македонските ракометари го завршија настапот на Европското првенство откако денеска загубија од Австрија во последниот меч од групната фаза со 32:28.

Нашата репрезентација ќе треба да се консолидира за понатамошните настапи со оглед на тоа што најдобрите играчи кои беа нејзин костур години наназад веќе влегуваат во завршните години од нивната професионална кариера.

Фото: МКФ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во блок-трансакција продадени акции од „Макпетрол“ за девет милиони денари

Никола Осило

Од коронавирусот во светот починаа 3.284, заразени се 95.488, а оздравеле 53.689 лица

Редакција

Русковска најави обвинение за “Рекет 2“ во јануари

Редакција