еМагазин
Image default
Локално

Малoлетна девојка ограбена на Кејот во Скопје

На 09.12.2018 година околу 17,50 часот во Скопје, на улица „Кеј Димитар Влахов“  две непознати лица со употреба на физичка сила извршиле разбојништво над 16- годишна девојка од Скопје и  одзеле мобилен телефон, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Пет девојки повредени во сообраќајка во Дебар Маало

Никола Осило

МВР фати бегалец од Идризово

Никола Осило

Измамен Охриѓанец: Дал капар од милиони денари за куќа во Германија што никогаш не ја видел

Никола Осило