еМагазин

Tag : Кеј

ЧИСТА ОКОЛИНА

Пиварци и пријателите исчистија неколку километри од кејот на Вардар

Редакција
Во најновата еко-акција, што се спроведе во рамки на повеќегодишната платформа „Рециклирате ли!?“, волонтерите на Пивара Скопје исчистија неколку километри од кејот на реката Вардар...
Локално

Физички ја нападнал на кејот на Вардар и ѝ го одзел мобилниот

Никола Осило
На 30.09.2019 во 12.08 часот во Полициската станица Карпош, С.Р. од Скопје пријавила дека околу 09.30 часот покрај кејот на реката Вардар во Скопје, Б.Џ....
Локално

Младо момче нападнало полицаец на Кејот во Скопје

Никола Осило
На 28.09.2019 во 15,00 часот во Полициска станица Центар од слобода бил лишен С.К.(24) од Скопје кој истиот ден околу 12,05 часот на ул.„Кеј Димитар...
ЧИСТА ОКОЛИНА

(Фото) На Кеј поставено првото соларно дрво за полнење на мобилни, лап-топ и електричен тротинет

Редакција
Градоначалникот на Општина Карпош, Стефан Богоев објави дека на Кејот на Вардар е поставено првото соларно дрво. „Рекреирај се на Кеј и одмори кај првото...
Локално

Малолетно момче нападнато на Кејот во Скопје

Никола Осило
На 15.07.2019 во 19.30 часот во Полициската станица Центар, С.А.(35) од Скопје пријавила дека иститот ден во 18.10 часот на ул. „Кеј 13 Ноември“ нејзиниот...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Видео) Пример за почит: Скопската „фитнес-супербабичка“ хит на Твитер

Никола Осило
Несекојдневното видео од возрасна жена што уште во раните утрински часови со полн залет вежба на Кејот на Вардар го разбуди Твитер ова утро. Примерот...
Локално

Го натепал и му го зел мобилниот на Кејот во Скопје

Никола Осило
На 15.04.2019 година во СВР Скопје, Ј. С.(35) од Скопје пријавил дека околу 03.00 часот на ул.„Кеј 13-ти Ноември“ во Скопје непознат сторител физички го...
Локално

Скопјанка нападната сред бел ден на Кејот „13-ти Ноември“

Никола Осило
На 26.12.2018 година во 11,15 часот Б.М.(47) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 10,40 часот на Кеј “13-ти Ноември“ во Скопје била физички нападната...
Локално

Малoлетна девојка ограбена на Кејот во Скопје

Никола Осило
На 09.12.2018 година околу 17,50 часот во Скопје, на улица „Кеј Димитар Влахов“  две непознати лица со употреба на физичка сила извршиле разбојништво над 16-...