еМагазин

Tag : Кеј

Локално ТОП СТОРИИ

(Фото) Кејот 13 Ноември во Скопје реконструиран и поширок

Редакција
Кејот 13 Ноември во Скопје на потегот од градскиот плоштад до булеварот Стив Наумов има целосно ново партерно уредување. Реконструкцијата на овој дел од Кејот...
Да помогнеме

Хуманитарна трка на Кеј за помош на онколошкото одделение на Детската клиника

Редакција
Хуманитарна трка долга 1,5 км. наменета за собирање донации за онколошкото одделение на Клиниката за детски болести во Скопје ќе се одржи во сабота (12...
Локално

(Фото) Шеталиштето на кејот „13 Ноември“ во Скопје го менува ликот, ќе биде готово до почетокот на летото

Редакција
Реконструкцијата на кејот „13 Ноември“, на потегот од градскиот плоштад до улицата Стив Наумов, се одвива со забрзана динамика и на почетокот на летото скопјани...
Локално

(Фото) Започна партерното уредување на кејот „13 Ноември“, еве како треба да изгледа

Редакција
Сервисна улица на кејот на реката Вардар ќе може да се користи за сериозно ограничен број на возила, во временскиот период од 8:00 до 9:00...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Спектартермо“ го доби тендерот на Град Скопје за партерно уредување на Кеј 13-ти Ноември вреден 1,4 милиони евра

Редакција
Град Скопје по распишаниот тендер за изградба на партерно уредување на  Кеј 13-ти Ноември (од “Tелеком” до “Холидеј Ин”) склучи договор со друштвото за градежништво...
Локално

(Фото) „Уловени“ 21 непрописно паркирани возила на кејот во центарот на Скопје

Редакција
Инспекторатот на Град Скопје денеска спроведе акција за санкционирање непрописно паркирани возила на јавната површина на кејот „13 Ноември“, на потегот од хотелот „Холидеј ин“...
Локално

Приведена 23-годишна скопјанка која агресивно се однесувала кон полицајци

Редакција
На 21.06.2020 во 13,30 часот во Скопје на Кеј “Димитар Влахов“ од полициски службеници била приведена З.К.(23) од Скопје затоа што агресивно се однесувала кон...
Локално

Три трафики изгореа на „Кеј 13 Ноември“ во Скопје

Редакција
На „Кеј 13 ноември“ во Скопје изутринава биле опожарени три трафики, од кои една е угостителски објект, потврди МВР. Пожарот е изгаснат од страна на...
Локално

Скопјанец починал додека трчал на кејот на Вардар

Редакција
На 08.04.2020 во 09.10 часот во Полициска станица Карпош било пријавено дека на кејот на реката Вардар бил пронајден починат Н.А.(54) од Скопје, информира МВР....