еМагазин
Image default
Македонија

Мицкоски ги „прибра“ секретарите во обид да ја консолидира базата на ВМРО-ДПМНЕ

По серијата оставки во ВМРО-ДПМНЕ, лидерот на партијата Христијан Мицкоски се фотографираше со секретарите и потсекретарите на организацијата.

„Силна организација, за силно ВМРО-ДПМНЕ. Одлична средба со организациските секретари и потсекретари. Одиме напред! Македонијо напред!“, напиша Мицкоски на својот Фејсбук-профил.

Фото: Фејсбук/Христијан Мицкоски

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кои се новите претседатели на Унијата на жени и Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ

Катарза или агонија: Мицкоски се „сликаше“ со младите, а тие му поднесуваат оставки

Ќе остане ли некој во ВМРО-ДПМНЕ: И претседателот на УМС Кржалоски, поднесе оставка

Рангелова си поднесе оставка од функцијата претседател на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ќе се договорат ли СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ за промена на изборниот модел, за да „ќар“ имаат и другите партии

Редакција

Тројца загинати откако се преврте автобус со македонски регистерски таблички близу Лековац

Редакција

Министерството за култура го менува законот за филмска дејност: Построги критериуми за поддршка на филмските проекти

Никола Осило