еМагазин
Image default
Македонија

Мицкоски: Се потврдија сомневањата дека постои директна спрега меѓу владеачката партија и „Русковска обвинителството“

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од Битола изјави дека премиерот Зоран Заев пропуштил да одржи државнички прес со државничко обраќање.

Според Мицкоски, кај ВМРО ДПМНЕ се потврдуваат сомневањата дека постои директна спрега меѓу владејачката партија и како што рече „Русковска Обвинителството“.

-Ние во минатото зборувавме дека имаме исклучително корумпирано јавно обвинителство кое што е под палката на Катица Јанева и времето покажа дека нашите тврдења биле точни. Денес премиерот ги потврди нашите тврдења дека постои директна спрега меѓу владејачката партија и „Русковска обвинителството“.

За жал денес премиерот пропушти да одржи државнички прес, со државничко обраќање до сите граѓани и заеднички да направиме чекор напред, изјави Мицкоски синоќа од Битола.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Каков имот пријавила Вилма Русковска, која Заев ја предлага да го води „новото СЈО“

„Заев ако те сакала Катица вистински ќе ти се врати„: Tвитер за “новото СЈО“ кое ќе го води Вилма Русковска

Мицкоски тврди дека Катица Јанева го уценувала и него

Фото: ВМРО-ДПМНЕ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) Столтенберг пристигна во Скопје

Редакција

Во Боговиње има 7, во Брвеница и Теарце по 5, а во Желино има 1 лице заболено со Ковид-19

Редакција

Владата донела 14 одлуки за разрешувања, се разгледуваат уште најмалку десет

Редакција