еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Мира Дизел во два дена си го вработи синот, братот и си го унапреди мажот„: “Завидлизам“ на Заев, хит на Твитер

Изјавата на премиерот Зоран Заев дека не постои заевизам, туку завидлизам, очекувано стана хит на социјалните мрежи.

Ви пренесуваме дел од реакциите на Твитер:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Зеколи за изјавата на Заев: „Седи во мерцедесот на Грујо, се фали со проекти на Грујо и вика „завидлизам“

Фото: Фејсбук/Стојчевска

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Детален преглед: Топ пет најзадолжени општини

Никола Осило

Тендер тежок 2,5 милиони денари: Агенцијата за лекови купува три автомобили

Никола Осило

Груевски и во затвор ќе зема пратеничка плата и ќе му тече работниот стаж

Редакција