еМагазин

Tag : завидлизам

МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

„Завидлизам„

Петре Димитров
Зборот завидлизам нема да го најдете во речникот на македонскиот литературен јазик, бидејќи станува збор за дијалект. Струмички. И тоа не е нешто страшно. Мене...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Мира Дизел во два дена си го вработи синот, братот и си го унапреди мажот„: “Завидлизам“ на Заев, хит на Твитер

Редакција
Изјавата на премиерот Зоран Заев дека не постои заевизам, туку завидлизам, очекувано стана хит на социјалните мрежи. Ви пренесуваме дел од реакциите на Твитер: #Завидлизам...
Македонија

Зеколи за изјавата на Заев: „Седи во мерцедесот на Грујо, се фали со проекти на Грујо и вика „завидлизам“

Редакција
Изјавата на премиерот Зоран Заев дека нема заевизам, туку завидлизам стана хит на социјалните мрежи. За истата твитеше и политичкиот аналитичар и колумнист Арсим Зеколи:...