еМагазин
Image default
Македонија

Зеколи за изјавата на Заев: „Седи во мерцедесот на Грујо, се фали со проекти на Грујо и вика „завидлизам“

Изјавата на премиерот Зоран Заев дека нема заевизам, туку завидлизам стана хит на социјалните мрежи.

За истата твитеше и политичкиот аналитичар и колумнист Арсим Зеколи:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Мира Дизел во два дена си го вработи синот, братот и си го унапреди мажот„: “Завидлизам“ на Заев, хит на Твитер

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Галерија) Заев во Дубровник позираше со Орбан, нема информација дали имале средба

Редакција

Измени во законот: Правосудниот испит ќе се полага писмено и усно наместо електронски

Редакција

Заев денеска ќе ги соопшти имињата на новите министри: Дали меѓу нив се и Хисни Исмаили и Насер Нуредини?

Редакција