еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

МВР купува хируршки маски од прилепски „Гифти текс“ за 1,1 милион евра

Министерство за внатрешни работи во постапка со преговарање без објавување оглас склучи договор за набавка на хируршки маски со ластик и на врзување за еднократна упореба со друштвото за производство, промет и услуги „Гифти текс“ увоз-извоз ДООЕЛ Прилеп.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 68.511.980 денари или околу 1,1 милион евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Повторно закани за поставени бомби во осум училишта во Скопје

Редакција

Ковачевски-Донфрид: ЕУ да ги препознае и вреднува ефективните политики на Македонија со отворање на преговорите

Редакција

Започна судењето за организаторите на упадот во Собранието: Русковска вели дека сите обвинети се дел од мозаикот за „крвавиот четврток“

Редакција