еМагазин
Image default
Локално

МВР со детали за пожарот во Основниот суд во Струмица

На 08.08.2019 во СВР Струмица било пријавено дека настанал пожар во Основниот суд во Струмица, при што опожарени биле гаража, одземени предмети и две патнички моторни возила,,Шкода октавија’’ и ,,Пасат’’ сопственост на Основниот Суд во Струмица, информира МВР.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Струмица, јавен обвинител  и инспектор од ДЗС.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Во пожар во гаражата на Основниот суд во Струмица изгоре новиот автомобил на судот

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тешко повреден 14-годишен ученик од Велес по пад од прозор на бетон

Редакција

Тешко повреден малолетник по удар од возило на МВР

Редакција

Жена физички нападнала мајка со дете во Скопје

Редакција