еМагазин
Image default
Македонија

На Попова Шапка снежна покривка од 21 см

Највисока снежна покривка измерена утрово од 21 сантиметар има на Попова Шапка, следат  Маврови Анови со девет см, три во Крива Паланка и два см во Крушево.

Најстудено е во Тетово со температура од минуст пет степени, минус четири се измерени во Скопје Зајчев Рид, во Крива Паланка, Битола и во Прилеп, минус два во Штип, Струмица и Лазарополе, минус еден се регистрирани во Демир Капија и Претор. Во Охрид и Крушево утрово со нула степени, еден во Маврово и Виница, два во Гевгелија и четири во Дојран.

Времето е умерено до значително облачно, по котлините со магла. Особено намалена видливост има во Полог и Беровско, како и на некои планински превои.

Фото: We Have Snow – Попова Шапка

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Од МВР незнаат каде се Демири и Исмаиловиќ, обвинети за масакрот на Смилковско езеро

Редакција

Средба Заев-Ахмети: За „метлата“ прво ќе водат разговори во СДСМ и ДУИ

Редакција

Собранието го усвои и четвртиот нацрт-амандман за промена на Уставот, следи јавна расправа

Редакција